تجارت الکترونیک
موضوعات داغ

جلب اعتماد مشتری در فروشگاه های اینترنتی ایرانی

چرا جلب اعتماد مشتریان مهم است؟

موفقیت هر کسب و کاری، منوط به جلب خشنودی مشتریان و دستیابی به  اعتماد آن­ها است. اهمیت این موضوع، در فروشگاه های اینترنتی نمود بیشتری پیدا می­کند. بازدیدکنندگان یک وب­سایت فروشگاهی، بیشتر در پی صداقت و کیفیت محصولاتی هستند که شما ارائه کرده­اید. شما با ایجاد یک کلوب هواداران و یا یک شبکه حمایت­گری، می­توانید اعتماد خوبی از مشتریان را جلب کنید، چرا که به کارگیریِ این شیوه، نمی­تواند به آسانی و صرفاً فقط با استخدام یک یا چند نفر صورت پذیرد، پس از دیدگاه افراد نیز، شیوه­ای تصنعی و غیرواقعی نیست. ایجاد این نوع از کلوب های هوادارانه برای بدست آوردن اعتماد مشتری، به مواردی مانند مشتری مداری، صرف هزینه و انجام کار نیاز دارد. یکی از شیوه های مورد کاربرد در این زمینه، استفاده از شبکه های اجتماعی (اینستاگرام و …) است.

۵ شیوه برای جلب اعتماد مشتری

جلب اعتماد مشتری اصلی مهمی است که می تواند به رشد فروشگاه های آنلاین کمک کند و باعث خلق اعتماد به برند شود. در ادامه ما 5 تکنیک به شما می گوییم که می توانید اعتماد مشتریان فروشگاه خود را افزایش دهید.

چگونه اعتماد مشتری را به دست بیاوریم

 ایجاد انجمن یا تالار گفتمان (forum)

ایجاد اولیه­ی یک تالار گفتمان، کار راحتی نیست و به زمان زیادی برای جذب افراد و فعالیت در آن نیاز دارد، اما اگر بتوانید آن را به کمک مردم و یا به تنهایی، به میزان معلومی از پیشرفت برسانید، شاهد تأثير به سزایی در جلب خشنودی مشتریان خواهید بود. با ایجاد یک انجمن کارا و پویا، رضایت­مندیِ مشتریان را ارج نهاده و افرادی وفادار را مشتریِ فروشگاه خود کنید.

سیستم امتیاز دهی

ایجاد سیستم امتیاز دهی یا رأي گیری برای محصولات، بازدیدکنندگان را قادر می­سازد تا از نظرات افرادی که خریدار محصولات بوده­اند، در راستای تصمیم­گیریِ بهتر برای خرید خود، بهره جویند. یکی دیگر از راه های جلب اطمینان مخاطبان، فیلتر کردن محصولات، براساس تعداد بازدید صفحه و یا میزان فروش است تا مخاطبان راحت تر بتوانند تصمیم گیری کرده و رغبت بیشتری برای خرید داشته باشند.

امکان درج نقطه نظرات کاربران

یکی از عوامل بسیار مؤثر در بدست آوردن اطمینان مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، تکوین جوی کارا و آزاد برای نشان دادن نقطه نظرات و منظر مشتریان قبلی درباره­ی محصولات است. استفاده از این روش، خیال بازدیدکنندگانِ جدید سایت را از بابت میزان خوب بودن کیفیت محصولات و خدمات شما راحت می­کند. از طرفی، مشاهده نظرات مثبت از طرف مشتریان قبلی شما، تعداد بیشتری از افراد جدید را به سایت جذب می­کند.

شبکه های اجتماعی

مناسب ترین فضا برای تشکیل یک کلوب هواداری، شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، توییتر و … است. این شبکه ها به دلیل وجود تعداد کاربران بسیار زیاد و امکانات وسیعی که در اختیار کاربران قرار می­دهد، می­تواند تأثير به سزایی در میزان معروفیت شما داشته باشند. از سمت دیگر، مشتریان فعلیِ شما نیز، با معرفی برند شما به دوستان و آشنایان خود، می­توانند در میزان معروفیت شما بسیار سهیم باشند. لازم نیست در تمامی شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید، بلکه کافی است که در یک یا دو شبکه از آن­ها، فراخورِ نیازها و خواسته های خود و مشتریان، فعالیتی پُررنگ داشته باشید.

وبلاگ

راهی دیگر برای جلب اعتماد مخاطبان، ایجاد یک وبلاگ مؤثر و ارائه­ی موضوعات مربوط و درخور، به خصوص برای شرکت های متخصصِ صنعتی و فنی است. نمایاندن این که گروهی پُرقدرت و پویا، پشتیبانیِ سایتی فروشگاهی را بر عهده دارند، احساس اطمینان بیشتری در مخاطبان شما ایجاد می­کند.

سخن نهایی در باب اعتماد مشتری

اهمیت موارد بالا در صورتی نمایان می­شود که شما از کیفیت محصولات و خدمات خود، اطمینان حاصل کرده و امکانات مناسب و مورد نیاز را برای استفاده­ی کاربران از سایت، فراهم کنید؛ پس لازم است که ابتدا قبل از هر چیزی، به بهبود کیفیت محصولات و خدمات خود بپردازید، چرا که جلب اعتماد مخاطبان، امری مهم در افزایش نرخ فروش است.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا