بازاریابیکسب و کار

کاربردی ترین رسانه های اجتماعی در گردشگری در 2020

رسانه های اجتماعی در گردشگری

بازاریابی رسانه های اجتماعی درصنعت گردشگری  چند  سال اخیر تاثیر قابل توجهی بر این صنعت  گذاشته چرا که در میان مردم و به ویژه گردشگران؛ محبوبیت خاصی پیدا کرده اند. به طوری که در فرایند برنامه ریزی سفر و انتخاب مقاصد گردشگری سهم و ارزش بالایی در ذهن مصرف کننده پیدا کرده است.

با توجه به این که برای هتل ها و اقامتگاه ها، رقابت با رقبا،ارتباط نزدیک و موثر با گردشگران و لزوم حضور در دنیای دیجیتال از اهمیت و خاصی برخوردار است داشتن رسانه های اجتماعی قدرتمند،  امروزه به انتخابی اجباری تبدیل شده استکه در صورت توجه به آن و استفاده اثر بخش از آن ها می توان به مزیت رقابتی مناسبی جهت رقابت در بازار دست یافت و به صورت اثر بخشی  اهداف بازاریابی را به ثمر نشاند و هزینه های صنعت گردشگری را کاهش می هد.

از سوی دیگر با انجام فعالیت های مناسب و اثر بخش در رسانه های اجتماعی،موتورهای جست و جو شما را بیشتر از پیش جلوی دیدگان گردشگر قرار می دهد و در سئوی وب سایت نقش موثر و حائز اهمیتی دارد به همین دلیل باعث بهبود ارزش و رتبه وب سایت می شود. مطالعات اخیر در این رابطه نشان می دهد، گردشگرانی که در جست وجوی هتل هستند از رسانه های اجتماعی برای رصد فعالیت ها و کشف جاذبه های یک منطقه استفاده می کنند .

کسب وکارهای گردشگری از کجا شروع کنند؟

اگر صاحب هتل واقامتگاه ها تصمیم به استفاده از رسانه های اجتماعی بگیرند مهم ترین سوال این است که از کجا شروع کنند؟

رسانه های اجتماعی در صنعت گردشگری  به عنوان یک کانال توزیع در صنعت گردشگری می تواند به بهبود و اثر بخشی استراتژی های بازاریابی و  ارائه خدمات مناسب به گردشگران ایفای نقش کند. به همین خاطر رسانه های اجتماعی در صنعت گردشگری می توانند عامل جذب یا دفع گردشگر به هتل واقامتگاه ها باشند.

چرا که در جذب ترافیک برای وب سایت،جذب و آشنایی گردشگر بالقوه با وب سایت و خدمات هتل،ارائه و انتقال ارزش و کیفیت خدمات هتل؛  رسانه های  اجتماعی به عنوان یک درگاه ورودی عمل کند .

اما نکته حائز اهمیت در استفاده از  رسانه های اجتماعی  در صنعت گردشگری این است که چه رسانه ای با چه نوع محتوایی انتخاب شود که منتاسب با اهداف کسب وکار باشد و از طرف دیگر با استراتژی های محتوا همسو باشد.

چرا که در هر صنعت و در هر کسب وکاری بسته به ماهیت صنعت،نوع نیاز و هدف استفاده از رسانه اجتماعی،انتخاب رسانه ومحتوا متفاوت و گاها پیچیده است . مخصوصا هنگامی که سخن از محتوا می شود نوع محتوا،فرمت محتوا،هزینه تولید محتوا و استراتژی استفاده از محتوا برای هر کسب وکاری در صنعت گردشگری متفاوت و پیچیده خواهد بود.  به همین خاطر در تدوین استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی در صنعت گردشگری   توجه به انتخاب پلت فرم مهم و اساسی می باشد. اما به صورت کلی و عمومی در صنعت گردشگری رسانه های اجتماعی زیر از اهمیت و اعتبار بالایی برخوردار هستند  . بهره برداری از آن ها باعث خلق ارزش افزده برای هتل داران،اقامتگاه ها و سایر کسب وکارهای حوزه گردشگری می شود . و به فعالیت های موثر بازاریابی شتاب و سرعت می هد.

تیم نظرتو در این سمت به ارائه مهم ترین پلت فرم های کاربردی در صنعت صنعت گردشگری می پردازد. که می تواند بازاریابی رسانه های اجتماعی کسب وکارهای صنعت صنعت گردشگری را بهبود ببخشد.

در  صنعت گردشگری و به ویژه صنعت گردشگری رسانه های اجتماعی زیر می توانند به رشد کسب وکار و ایجاد ارتباط مناسب با گردشگر کمک شایانی کنند:

پینترست

پینترست یکی از مورد  استفاده ترین رسانه های اجتماعی در صنعت گردشگری است که در برجسته سازی حوادث،معرفی اقامتگاه ،فضاهای بیرونی،امکانات هتل و جاذبه های بیرونی همراه با ارائه اطلاعات کوتاه و مختصر  نقش موثر و به سزایی را  در تحریک و ترغیب گردشگر می تواند ایفا کند. بیشتر محتوای ایجاد شده در این پلت فرم بیشتر مبتنی بر محتوای بصری و مخصوصا اینفوگرافیک هاست .

اینستاگرام

اینستاگرام همانند پینترست یک پلت فرم بصری؛ با ارزش و مخاطب پسند است، که طرفداران و علاقمندان زیادی را به خود جلب کرده به طوری که بنا بر آخرین آمار حدود 800میلیون نفر در جهان و 17میلیون نفر در ایران کاربر فعال دارد که روزانه بین چهار تا شش ساعت زمان خود را در آن صرف می کنند با این تفاوت که نسبت به پینترست از قابلیت نمایش وپخش ویدئو ها و قسمت استوری بر خوردار است و می تواند با  وصل شدن به فیس بوک تحلیل های خوبی از رفتار مخاطب ارائه دهد. در واقع هتلداران با استفاده از اینستاگرام می توانند علاوه بر استفاده از مزایای عکس و نمایش خدمات هتل،رویدادها و… به وسیله ویدئو مارکتینگ فعالیت های بازاریابی و تبلیغات خود را بهبود ببخشند و با گردشگران موثر تر ارتباط بر قرار کنند.

بیشتر بخوانید: تکنیک های روانشناسی فروش آنلاین محصولات

یوتیوب

یوتیوب یکی دیگر از راه های  ارتباط با گردشگران و ارتقای تجربه سفر یوتیوب است.در چند سال اخیر با توجه به رشد اهمیت ویدئو، یوتیوب به یکی از مهم ترین رسانه های اجتماعی در صنعت گردشگری  برای انجام فعالیت های بازاریابی  تبدیل شده است که با توجه به مخاطبان جهانی خود به عنوان یکی از بهترین پلت فرم ها ارتباطی برای بازاریابی و ارتباط با مشتری می تواند ایفای نقش کند. به همین خاطر در صنعت صنعت گردشگری می توان با استفاده از یوتیوب و تکنیک های ویدئو مارکتینگ مخاطبان جهانی را هدف قرار داد و به بهترین روش هتل و خدمات هتل را معرفی کرد.

توییتر

یکی دیگر از موثر ترین  رسانه های اجتماعی در صنعت گردشگری توییتراست، توییتر  به عنوان یکی از پر مخاطب ترین رسانه اجتماعی،  مکانیست مناسب برای به اشتراک گذاری محتوای کوتاه،شیرین و کاربردی .این پیام ها که حاوی 140کاراکتر است به افراد این امکان را می دهد که در مورد نام های تجاری از جمله هتل ها،صحبت کنند و نظرات،پیشنهادات و تجربیات خود به اشتراک و یا از طریق هشتگ ها برندهای تجاری را دنبال کنند .

فیس بوک

خیلی از افراد فیس بوک را قاره ای با تنوع بی پایان می دانند و مارک زاکربرگ را رهبر این قاره بیش از  یک میلیارد کاربری می دانند.  این رسانه که امروزه به عنوان یک عنصر اجتماعی ثابت و با ارزش تبدیل شده و کاربران  به عنوان یک موتور جست و جو به آن نگاه می کنند.تا به وسیله ان بهترین مقاصد گردشگری،هتل ها و غذا ها را انتخاب کنند.

امروزه اگر یک کسب وکار در حوزه گردشگری و هتل داری در فیس بوک حضور موثر نداشته باشد یک مسافر به احتمال زیاد جای دیگری را انتخاب و شانس جذب آن گردشگر را به عنوان یک مشتری از دست بدهد. چرا که امروزه فیس بوک به عنوان یک مرجع تصمیم گیری شناخته می شود و بسیاری از گردشگران از فیس بوک به عنوان ابزاری برای  ارائه خدمات به مشتری یاد می کنند .چرا که بنا به گفته ی Revinate.com بیش از یک سوم مصرف کنندگان(حدود سیصد میلیون نفر) از فیس بوک برای صحبت کردن و ایجاد ارتباط دو سویه با نماینده  خدمات مشتریان برندها استفاده می کنند.

گوگل پلاس

گوگل پلاس به عنوان یکی از خدمات گوگل هر چند کمتر شناخته شده است اما متخصصین حوزه سئو معتقد هستند که استفاده از گوگل پلاس برای سئوی وب سایت  مفید بوده و در  مسائل مربوط به آن قطعا تاثیر گذاری فراوانی دارد. به همین خاطر هتلدارن وسایر کسب وکارهای گردشگری که دارای وب سایت هستند استفاده از این رسانه اجتماعی برای رسیدن به اهداف بازاریابی،  عقلایی و کاربردی خواهد بود.

لینکدین

لینکدین به عنوان یک شبکه حرفه ای کسب وکار می تواند در ارتقای کسب وکارها و ایجاد شبکه همکاری و خلق فعالیت های مشترک میان صاحبین کسب وکارها ایفای نقش کند و با کمک هم شبکه ای در هم تنیده از خدمات مورد نیاز گردشگران مانند اقامت،تور،خرید و.. فراهم کند و همه ذینفعان منتفع شود.

از تجربه سفر کاربر اطمینان حاصل کنید.

تجربه سفر کاربر، مخصوصا در حوزه گردشگری به یقین مفهوم ارزشمندی است که کسب وکارهای حوزه گردشگری باید به آن بپردازند. و امروزه به مدد رسانه های اجتماعی گردشگران می توانند تعامل دوسویه و مستمری با برندها داشته باشند،اطلاعات و آگاهی دائم ولحظه ای از خدمات هتل،تور و.. داشته باشند و به وسیله محتوای جذاب و با کیفیت با اطلاعات بیشتری تصمیم بگیرند و به بهینه ترین تصمیم ممکن دست یابند و از این فرایند که با کمترین زحمت و سریع ترین زمان ممکن همراه است بیشترین لذت ممکن را ببرند و قادر باشند تجربیات و لحظات سپری شده در تور،هتل و مقصد مورد نظر را در قالب عکس و فیلم و متن با دیگران به اشتراک بگذارند .

به همین خاطر در صنعت صنعت گردشگری توجه ویژه به بازاریابی رسانه های اجتماعی و فضای دیجیتال می تواند موجب خلق مشتریان وفادار و تبلیغ کننده کمک کند.

در این مقاله مجله نظرتو به مهم ترین و کاربردی ترین رسانه های اجتماعی در گردشگری معرفی شد. شما چه رسانه ای را در این صنعت کاربردی می دانید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا