کسب و کارمدیریت نظرات
موضوعات داغ

تاثیر بازدید نظرات ویدئویی در برندها

نظرات مشتریان با ویدئو

محتوای منحصربفرد منابع اطلاعاتی موثقی است که برای مشتریان بسیار ارزشمند تلقی می شود. ولی بدون داشتن پرتفوی جامع، تحقق چنین ارزش گذاری دشوار است، درست است؟ خیر، بواسطه نظرات ویدئویی، امروزه هر برندی موقعیت داشتن محتوای منحصربفرد خود را برای افزایش فروش دارد.

در این مقاله به سه موضوع مهم زیر خواهیم پرداخت و نکات مهمی در باب اهمیت نظرات ویدئویی که توسط کاربران تولید می شود

  • تاثیر بازدید نظرات ویدئویی در برندها
  • استفاده از محتوای منحصربفرد بعنوان اثبات اجتماعی
  • محتوای منحصربفرد در عمل

خلاصه مقاله

نظرات ویدئویی تکنیکی ساده و در عین حال موثر در دنیای بازاریابی است. آنها مربوط به شخص شماست، به اصل مطلب توجه دارد، و به شما اجازه به اشتراک گذاشتن اثرات مثبت برندتان را روی زندگی روزمره می دهد.

تاثیر بازدید نظرات ویدئویی در برندها

محتوای منحصربفرد در تمام روش های تبلیغاتی ارزشمند است- مطالب وبلاگ، تصاویر، مطالب شبکه و قطعا” نظرات. ولی رسیدن به چنین مرحله ای چندان آسان نیست. چطور می خواهید مشتریان خود را مجاب کنید که درباره برند شما نظر خودشان را بنویسند؟

تشویق به نوشتن نظرات و انتقادات موثر رویکردی عادی است ولی موانعی نیز در این راه وجود دارد. همیشه گذاشتن نظر برای مشتری راحت نیست. زمان و انرژی می گیرد و اغلب کاری اضافی در نظر گرفته می شود.

ولی ویدئو؟ ما عاشق ویدئو گرفتن هستیم. کافی است نگاهی به افزایش تصاعدی ساخت ویدئو با برنامه TikTok بیاندازید.

ضبط نظرات ویدئویی درباره یک محصول به لذت استفاده از آن می افزاید. این کار به ما اجازه ضبط عکس العمل ها، احساسات و تجارب مان را در یک شبکه اجتماعی معروف می دهد که به اشتراک گذاشتن آن هم مثل آب خوردن ساده است. پس ما تمایل زیادی به انجام اینکار داریم.

برندهایی که روی این مسئله سرمایه گذاری کرده اند، نتایج خارق العاده ای گرفته اند. آنها محتوای منحصربفرد خود را به رضایت بخش ترین شکل ممکن بازاریابی می کنند- یعنی با استفاده از تجربه مشتری.

و از آنجا که بیش از 53 درصد مشتریان علاقمند به مشاهده محتوای ویدئویی کسب و کار مورد علاقه خود هستند، می توانند در تولید آن سهمی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش در رسانه های اجتماعی

استفاده از محتوای منحصربفرد بعنوان اثبات اجتماعی

بعنوان شکل تاثیرگذار محتوای منحصربفرد، نظرات ویدئویی منبع بسیار خوبی برای اثبات اجتماعی است، و باعث جذب بازار هدف و جلب توجه مشتریان بالقوه می شود.

اهمیت نظرات ویدئویی برای فروشگاه ها

  • ایجاد رضایت از برند

نظرات متنی برای نشان دادن رضایت مشتریان عالی هستند. محتوای ویدئویی نیز چنین کاری می کند، ولی ارتباط بیشتری با محصول می گیرد- یعنی عکس العمل ها و احساساتی که انتقال آن در نوشتار سخت است. همچنین اشتراک گذاری چنین ویدئوهایی در اینستاگرام به شکل باورنکردنی راحت است و نسبت به اشتراک گذاری نظرات متنی تاثیرگذارتر است.

به طور کلی، افراد بیشتری نظرات ویدئویی را نگاه می کنند و با هر آنچه می بینند بیشتر ارتباط برقرار می کنند، و تمایل به استفاده از هر آنچه که برند شما ارائه می دهد را افزایش می دهد.

  • افزایش اطمینان و صداقت

محتوای نظرات ویدئویی روی این مسئله تاکید می کند که شما بر سرقول های خود بوده اید یا نه. وقتی مشتریان با چشمان خود ببینند، دیگر شک و شبهه ای در آنها راه نمی یابد، و خریداران بالقوه نیز که احتمال خریدشان کمتر است، اکنون به مرحله ای می رسند که می توانند با این شواهد محکم به شما اعتماد کنند.

همچنین ارتباط عمیق تری با برند شما برقرار می کنند. با ضبط ویدئو و بیان نظراتشان، مشتریان داستان شما را می فهمند، و وقتی این رابطه ایجاد شد، باید سعی در حفظ آن کنید.

  • ایجاد کتابخانه محتوا

برای افزایش روی کار آمدن برندتان، نیاز است همیشه محتوای منحصربفرد تولید کنید، و هرچقدر نظرات ویدئویی بیشتری ضبط کنید، محتوای یونیک بیشتری برای به اشتراک گذاری خواهید داشت.

محتوای منحصربفرد در عمل

برای اینکه در عمل ببینید چگونه نظرات ویدئویی می توانند به محتوای منحصربفرد تبدیل شوند، به وبسایت شرکت هدایای تبلیغاتی Boomf سری بزنید.

این برند از نظرات ویدئویی به نحوی موثر و جامع استفاده کرده است- لذت هدیه دادن، و هدیه گرفتن و بی شک، سوپرایز برای گرفتن یکی از محصولات به نام کارت Boomf Canon. این وبسایت مثال خوبی برای این است که چطور نظرات ویدئویی بعنوان محتوا می توانند به بالا بردن مشهوریت و محبوبیت برند کمک کند.

“ایده ای بی نظیر بجای کارت تولد است و تصاویر نیز با کیفیت عالی هستند”! نظر یکی از مشتریان Boomf

خلاصه نهایی

وقتی صحبت از بازاریابی برند، محصولات و خدمات به مشتریان می شود، تولید محتوای منحصربفرد بهترین شکل محتوا است، و ویدئو نیز بهترین محتواست. بخاطر سریع بودن، آسان بودن، و سرگرم کننده بودن، نظرات ویدئویی بهترین شیوه برای شروع  بازاریابی است.بنابراین، اگر نظرات را به شکل محتوای منحصربفرد جمع آوری می کنید، مطمئن شوید که پروسه موثری را طی می کنید، و آپلودهای ویدئویی یک راه خوب و موثر است. اگر چنین پروسه موثری را ندارید، فرصت بزرگی را از دست خواهید داد.

منبع : ریویو دات ای او

امتیاز کاربران: 4.45 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا