تجارت الکترونیککسب و کار

چرا فروشگاه های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات خود نیاز دارند؟

نظرات مشتریان فروشگاه ها

چرا فروشگاه های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات خود نیاز دارند؟ نظر مشتریان در مورد محصولات یک فروشگاه اینترنتی چقدر می تواند بر روی میزان فروش محصولات تاثیر بگذارد؟

امروزه بسیاری از افراد جامعه ترجیح می دهند که خریدهای خود را به صورت اینترنتی یا آنلاین انجام دهند. برخلاف گذشته، میزان اعتماد به این فروشگاه ها بسیار بیشتر شده و مردم زیادی حتی خرید اینترنتی را به خریدهای حضوری ترجیح می دهند. دلیل اعتمادی که مردم در طول زمان به این فروشگاه های اینترنتی پیدا کرده اند، کارهایی است که صاحبان این فروشگاه ها برای جلب رضایت و اعتماد ما انجام داده اند.

یکی از راه های جلب اعتماد در فروشگاه های اینترنتی، امکان درج نظرات کاربران و مشتریان است. شما در این قابلیت، هم می توانید نظر خود را راجع به محصول خریداری شده، در سایت درج کنید تا سایر کاربران هم بتوانند از میزان رضایت شما مطلع شوند.

اما اهمیت این نظرات، تنها به کاربران فروشگاه های اینترنتی برنمی گردد بلکه، تاثیر زیادی در میزان فروش و پیشرفت خود سایت ها و فروشگاه های نیز ایفا می کند. ثبت بازخوردها و نظرات مشتریان، علاوه بر جلب رضایت آن ها، می تواند منجر به یک ثبات اجتماعی برای سایت شده و با افزایش اعتبار فروشگاه اینترنتی شما، مشتریان بیشتری را جذب کند.

خود شما زمانی که ببینید در یک فروشگاه اینترنتی، نظرات زیادی مبنی بر رضایت کاربران در سایت قرار گرفته، قطعاً بیشتر می توانید به آن سایت اعتماد کرده و یک خرید اینترنتی عالی را تجربه کنید. در نتیجه تمام این ها، قرار دادن نظرات کاربران در فروشگاه های اینترنتی، یک بازی برد-برد برای مشتریان و صاحبان آن ها است.

دلایل اهمیت نظرات مشتریان در فروشگاه های اینترنتی

اما این نظرات در سایت های فروشگاهی چه میزان اهمیت دارند؟ آیا این نظرات می تواند به صاحبان فروشگاه های اینترنتی در میزان فروش و اعتبار فروشگاه آن ها کمک کند؟ در ادامه به بررسی این سوال که چرا فروشگاه های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات نیاز دارند، بیشتر خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

ایجاد بینش مثبت در مشتریان

زمانی که کاربران و مشتریان بیشتری اقدام به گذاشتن نظرات خود در وب سایت فروش شما می کنند، اعتماد بیشتری در کاربران جدید سایت ایجاد شده و راحت تر می توانند خرید خود را انجام دهند. همچنین شما می توانید با دریافت انتقادهای سازنده از طرف مشتریان خود، ببینید در چه بخش هایی از سایت خود می توانید تغییرات مثبتی ایجاد کنید تا به بهبود فروشگاه اینترنتی شما و در نتیجه فروش بیشتر محصولات، کمک کند.

در نتیجه بهترین کار، این است که تا حد بالایی رضایت مشتریان خود را چه با ارتقای کیفیت محصولات و چه با بهبود خدمات فروش، بالا ببرید تا با جذب نظرات مثبت، بینش مثبتی هم در ذهن مشتریان خود ایجاد کنید.

تاثیر مستقیم در رتبه بندی سئو

یکی دیگر از دلایلی که می تواند بر اهمیت بالای نظرات مشتریان فروشگاه های اینترنتی درباره محصولات بیافزاید، تاثیر آن بر روی رتبه بندی وب سایت این فروشگاه ها است. هرچه این رتبه بندی بالاتر بوده و میزان اعتبار وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل بیشتر شده و به تبع آن، میزان بازدید و بازخورد وب سایت نیز بالا می رود.

زمانی که کاربران در مورد محصولات شما نظر می دهند، به احتمال زیاد از همان کلمات کلیدی صفحه شما استفاده کرده و به این ترتیب، متن های انحصاری بیشتری در مورد محصول مورد نظر در سایت وجود خواهد داشت. هرچه این اتفاق به دفعات بیشتری تکرار شود، فروشگاه اینترنتی شما در موتورهای جستجو از اعتبار بیشتری بهره مند شده و در نتیجه، وب سایت فروشگاهی شما برای قرار گرفتن در لیست نتایج جستجو شانس بیشتری پیدا خواهد کرد.

افزایش نرخ تبدیل سایت

از دلایل با اهمیت دیگر که فروشگاه های اینترنتی به نظرات کاربران نیاز دارند، این است که نرخ تبدیل سایت خود را بالا ببرند. نرخ تبدیل، هرگونه اقدامی در سایت است که منجر به تبدیل بازدید کننده وب سایت شما، به مشتری شود.

روند محاسبه نرخ تبدیل به این صورت است که اگر شما به عنوان مثال 100 نفر بازدید در طول یک ماه داشته باشید، و از این میان، 25 نفر آن ها برای خرید از فروشگاه اینترنتی شما اقدام کنند، نرخ تبدیل به صورت 100/25 حساب شده و به معنای وجود نرخ تبدیل 25 درصدی در وب سایت شما است. بدیهی است که هرچه نرخ تبدیل فروشگاه شما رشد بیشتری داشته و بالاتر برود، موفقیت روز افزون سایت را به دنبال خواهد داشت.

تبدیل ها در یک وب سایت، می تواند از ساده ترین اقدامات کاربران از یک کلیک ساده تا اقدام به خرید را شامل شود. داشتن نظرات بیشتر کاربران در سایت نیز، می تواند تاثیر زیادی در افزایش نرخ تبدیل داشته و رتبه سایت شما را تا حد بالایی ارتقا دهد.

اهمیت نظرات منفی

داشتن این تصور که تنها داشتن نظرات مثبت و تعریف و تمجید ها از وب سایت شما می تواند منجر به افزایش اعتماد در مشتریان و  در نتیجه خریدهای بیشتر شود، کاملاً اشتباه است. اگرچه که داشتن نظرات مثبت بیشتر، تاثیر بیشتری نیز در جلب نظر مشتری دارد، اما زمانی که یک کاربر بتواند نظرات منفی را هم در مورد محصولات شما ببیند، متوجه می شود که در وب سایت شما چیزی برای پنهان سازی وجود ندارد.

زمانی که کاربر بتواند هم نظرات مثبت و هم نظرات منفی را در کنار هم ببیند، راحت تر می تواند تصمیم خود را برای خرید انجام دهد و اعتماد به فروشگاه اینترنتی شما هم بیشتر خواهد شد.

تصور کنید در مورد یک محصول، صدها نظر مثبت و امتیازات بالایی وجود دارد بدون اینکه حتی یک نظر منفی در این بین دیده شود؛ قطعاً این شرایط می تواند کمی شک برانگیز شود. فراموش نکنید که مشتریان شما به نظرات منفی به عنوان یک نظر شخصی نگاه می کنند که قرار گرفتن آن ها در کنار نظرات مثبت، باعث می شود که هم عملکرد شما و هم نظرات مثبت سایر کاربران، صادقانه تر به نظر بیاید. پس نگران بازخوردهای منفی نباشید و بدانید که می تواند برای کسب و کار شما مفید باشند.

البته که این بدان معنا نیست که سعی کنید نظرات منفی را بیشتر کنید، بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات فروش، باید هدف اصلی شما باشد.

صحبت از شما در جاهای دیگر

شاید تابحال به این موضوع فکر نکرده باشید، اما زمانی که کاربران اینترنت، نظرات خود درباره فروشگاه اینترنتی شما را در وب سایت های مرتبط دیگر ثبت کنند، اثر بسیار زیادی در بالا بردن شانس موفقیت وب سایت شما خواهد گذاشت. تابحال هر کدام از دلایل اهمیت نظرات مشتریان در فروشگاه های اینترنتی را که بررسی کرده ایم، به الگوریتم های موتورهای جستجو در افزایش رتبه بندی وب سایت شما مربوط بوده اند. یکی از الگوریتم های گوگل، در اهمیت لینک ها و کلمات کلیدی است که به محصولات و یا صفحات وب سایت فروشگاه اینترنتی شما اشاره دارد.

زمانی که کاربران زیادی در وب سایت های مرتبط با کسب و کار شما و یا حتی در سایت های نقد و بررسی، نظرات خود را درباره سایت شما درج کرده و آدرس فروشگاه اینترنتی تان را در نظرات خود بیاورند، رتبه شما بالاتر خواهد رفت. داشتن نظرات در وب سایت های دیگر، حتی اهمیت بیشتری از نظرات مستقیم مشتریان در فروشگاه اینترنتی شما دارد. با این کار، احتمال قرار گرفتن شما در صفحات اول نتایج جستجوها بالاتر رفته، رتبه SEO بالاتری خواهید داشت و در نتیجه آن، کاربران جدید و در نتیجه مشتریان جدید به سایت شما جذب خواهند شد.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی این سوال که چرا فروشگاه های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات نیاز دارند، پرداختیم. همانطور که مشاهده کردید نظر مشتریان در اعتبار و میزان فروش محصولات یک سایت فروشگاهی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. نظر شما در مورد اهمیت نظر مشتریان بر روی میزان فروش محصولات یک فروشگاه اینترنتی چیست؟ یک فروشگاه آنلاین برای جلب رضایت مشتریان خود باید از چه روش هایی استفاده کند؟  منتظر نظرات شما در سایت نظرتو هستیم هستیم.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا