بازاریابیکسب و کار
موضوعات داغ

گوگل آنالیتیکس نسخه G۴ :چیزی که باید در مورد ارتقا گوگل آنالیتیکس بدانید!!

گوگل آنالیتیکس نسخه G۴

این روزها بازار صحبت در مورد گوگل آنالیتیکس نسخه G۴ داغ و جذاب شده است و یادگیری و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ابزار اهمیت بالایی پیدا کرده به همین خاطر خانم حاجتی از در نظرتو با تکیه بر منابع درجه اول به ثورت کاربردی به این اتفاق مهم پرداخته است.

اگر شما صاحب یک وب‌سایت هستید ، حتماً نسبت به اهمیت حفظ ترافیک وب‌سایت، عملکرد صفحه و سلامت کلی وب‌سایت خود، آگاه هستید. بهترین ابزار برای کمک به شما جهت نظارت بر همه‌ی مؤلفه‌های مهم وب‌سایتتان، گوگل آنالیتیکس است.

گوگل آنالیتیکس به‌تازگی یک به‌روزرسانی اساسی با برخی ویژگی‌های قدرتمند جدید، دریافت کرده ‌است که بینش‌های عمیق‌تری در مورد ترافیک وب‌سایت شما ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌های بازاریابی هوشمندانه‌تری بگیرید.

بیشتر بدانید: هک رشد چیست؟

در این مقاله ما به تمام ویژگی‌های جدید گوگل آنالیتیکس نسخه G۴، نحوه راه‌اندازی گوگل آنالیتیکس نسخه G۴ و نحوه تفسیر بینش‌ها به‌منظور تصمیم‌گیری بهتر، می‌پردازیم.

گوگل آنالیتیکس نسخه G۴ چیست؟

گوگل آنالیتیکس ۴ نسخه‌ی توسعه‌یافته‌ی گوگل آنالیتیکس معمولی است که به‌تازگی توسط گوگل منتشر شده‌ که به صاحبان وب‌سایت‌ها کمک می‌کند تا دید جامع‌تری از رفتار مشتریان و داده‌های ترافیک وب‌سایت به دست آورند.

این یک تجربه پیش‌فرض جدید برای ویژگی‌های وب‌سایت جدید و پیشرفت‌های آینده خواهد بود.

اگر در حال حاضر از گوگل آنالیتیکس برای حفظ عملکرد ترافیک وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، باید آن را به یک نسخه با Property جدید ارتقا دهید. پس از ارتقا آن، می‌توانید جمع‌آوری داده‌ها را شروع کرده و ویژگی‌های جدید را تجربه کنید.بهتون توصیه می کنیم فلتر شکن را روشن کرده ویدئوی زیر را مشاهده کنید(سایت یوتیوب)

نحوه تنظیم Property گوگل آنالیتیکس ۴

مراحل راه اندازی گوگل آنالیتیکس ۴، بسته به اینکه شما آن را بر روی وب‌سایت کاملاً جدید یا Property وب‌سایت موجود تنظیم می‌کنید، متفاوت خواهد بود.

راه‌اندازی گوگل آنالیتیکس ۴ برای یک وب‌سایت کاملاً جدید

۱. یک اکانت گوگل آنالیتیکس ایجاد کنید.

۲. Property و Data Stream اکانت را اضافه کنید.

راه‌اندازی گوگل آنالیتیکس ۴ برای وب‌سایت موجود

اگر شما قبلاً گوگل آنالیتیکس را در وب‌سایت خود نصب کرده‌اید، باید برای شروع جمع‌آوری داده‌ها، یک Property جدید گوگل آنالیتیکس ۴ را ایجاد کنید و همچنین نسخه قدیمی گوگل آنالیتیکس نیز در جای خودش حفظ خواهید کرد.

زمانی که ارتقای موردنیاز را به پایان رساندید، خواهید دید:

یک Property جدید گوگل آنالیتیکس ۴ دارید.

Property یونیورسال گوگل آنالیتیکس فعلی شما بدون تغییر باقی خواهد ماند و همچنان به جمع‌آوری داده‌ها ادامه خواهد داد.

ویژگی‌های جدید گوگل آنالیتیکس G۴

همراه با برخی تغییرات جزئی در ظاهر UI گوگل آنالیتیکس، اساساً 4 به‌روزرسانی اصلی در Property جدید گوگل آنالیتیکس ۴ وجود دارد که عبارتند از:

  • کنترل جامع‌تر داده‌ها
  • یکپارچه‌سازی عمیق‌تر گوگل آنالیتیکس با گوگل ادوردز
  • تمرکز بهتر روی داده‌های مشتری محور
  • بهبود بینش هوشمندانه

در ادامه هرکدام از این ویژگی‌ها را با جزئیات بیشتر توضیح می‌دهیم.

 ۱. کنترل جامع‌تر داده‌ها

با به‌روزرسانی جدید، گوگل آنالیتیکس ۴ اکنون به کاربران این امکان را می‌دهد تا داده‌ها را در مقیاس ریزتر و دقیق‌تری بررسی کنند و از این طریق می‌توانند درزمینه‌ی بازاریابی تصمیمات هوشمندانه‌تری بگیرند.

tab جذب به‌مراتب افزایش یافته است تا نمای کلی‌تری از میزان ترافیک روزانه را به شما نشان دهد. کاهش جذب کاربر و جذب ترافیک بهبود یافته است تا داده‌های بصری، جذاب‌تر و گرانولارتر باشد.

تب جذب

بخش تحلیل ترافیک

همچنین می‌توانید مقایسه‌های سفارشی را در کانال‌های مختلف داده اضافه کنید تا درک بهتری از نحوه تغییر میزان ترافیک هفته‌به‌هفته و ماه‌به‌ماه داشته باشید.

۲. یکپارچه‌سازی عمیق‌تر گوگل آنالیتیکس با گوگل ادوردز

با استفاده از Property جدید گوگل آنالیتیکس ۴ می‌توانید به‌راحتی گوگل آنالیتیکس را به گوگل ادوردز

لینک بدهید و اطلاعات بیشتری در مورد کمپین‌های تبلیغاتی کلیکی به دست آوردید و با این کار هزینه‌های تبلیغاتی خود را مدیریت کنید.

زمانی که گوگل آنالیتیکس را به گوگل ادوردز متصل کردید، می‌توانید منشأ مخاطبان خود را ردیابی کنید و ببینید کدام دستگاه‌ها، کشورها، اپ ها و پلتفرم‌ها مسئول نرخ تبدیل شما هستند.

با ایجاد و آنالیز مخاطبان سفارشی می‌توانید ببینید که کدام ترکیب از مؤلفه‌ها مسئول بالاترین سطح نرخ تبدیل هستند.

به‌عنوان یک مارکتر این یک فرصت طلایی است زیرا می‌توانید به‌وضوح ببینید که کدام کانال، سودآورترین کانال شما است.

۳. تمرکز بهتر روی داده‌های مشتری محور

این ویژگی برای کمک به بازاریاب‌ها طراحی شده است تا بدانند که مخاطبان آن‌ها چگونه با وب‌سایت و محصولات مرتبط تعامل دارند.

شما می‌توانید تجزیه‌وتحلیل مربوط به نحوه‌ی تعامل مشتری با وب‌سایت خود را از طریق ایجاد یک مسیر ترافیک سفارشی با معیارهای متغیر مختلف، شخصی‌سازی کنید.

به‌عنوان یک مارکتر این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید که مشتری چگونه به سمت محتوای شما هدایت می‌شود و با چه نوع محصولاتی تعامل دارد. این کار اساساً به شما این امکان را می‌دهد که شناخت بیشتری از رفتار مشتریان خود داشته باشید تا بدانید که آن‌ها چه چیزی را بیشتر دوست دارند.

این موارد بسیار بهتر از نسخه قدیمی گوگل آنالیتیکس است و شما می‌توانید تجزیه و تحلیل دقیق تری داشته باشید.

۴. بهبود بینش هوشمندانه

شما همچنین می‌توانید از طریق بهبود آپشن های شخصی‌سازی داده، اطلاعاتی راجع به عملکرد، جمعیت آماری، تکنولوژی و تجارت الکترونیک، کسب کنید.

این یک پیشرفت عالی است زیرا به شما این امکان را می‌دهد که به‌سرعت اطلاعات مربوط به ترافیک خود را برای مقایسه از دوره‌های زمانی دیگر، جمع کنید.

به‌عنوان یک مارکتر، شناخت این نوع داده‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا بودجه‌های تبلیغاتی خود را بسیار بهتر مدیریت و کنترل کنید.

استفاده از ویژگی‌های جدید

این ویژگی‌های جدید می‌تواند توانایی شما را در شناخت ترندها، مدیریت بودجه‌های تبلیغاتی، یافتن بینش ارزشمند در مورد داده‌ها و تصمیم‌گیری بهتر درزمینهٔ بازاریابی افزایش دهد.

همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید که کدام‌یک از مؤلفه‌های وب‌سایت‌های شما با مشکل روبرو هستند و چگونه در طول زمان تغییر کرده‌اند.

پس از راه‌اندازی کامل Property گگوگل آنالیتیکس نسخه G۴ در وب‌سایت خود، با آپشن های مختلف و با داده‌های وب‌سایت که اکنون در دسترس هستند، ارتباط بیشتری برقرار کنید.

این موارد پیش‌فرض جدیدی برای گوگل آنالیتیکس است و بهبودهای آینده به‌منظور کمک به شما در ردیابی بهتر نرخ تبدیلات، رفتار ترافیک و برخی گزارش‌های سفارشی بیشتر انجام خواهد شد.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا